Hyppää sisältöön

Sydänviikon verkkoluennon katselutilaisuus

19
touko
18.00
Järviluomantie 5 Alavus
KUVAUS
Alavuden Seudun Sydänyhdistys järjestää kaikille avoimen ja maksuttoman Sydänliiton verkkoluennon katselutilaisuuden elokuvateatteri Kino Kyntäjässä (Järviluomantie 5 Alavus) 19.5.2025 klo 18.00. Luento on nimeltään Vanha tuttu sepelvaltimotauti - mitä uutta näköpiirissä. Luento on julkaistu 29.4.2025. Luennoitsijana toimii Sydänliiton ylilääkäri, kardiologi Anna-Mari Hekkala. Luennon aiheita ovat:
- Mistä sepelvaltimotaudissa on kyse, miten sairaus kehittyy ja mitkä ovat sen seuraukset. Mitkä ovat sepelvaltimotaudin riskitekijöitä.
- Miten sepelvaltimotautia tutkitaan. Selostus uusimmiista tutkimusmenetelmistä ja suuntauksesta tulevaisuudessa.
- Sepelvaltimotaudin hoito tänään ja tulevaisuudessa. Miten hoidon onnistumista nykyisin seurataan, vai seurataanko ollenkaan. Onko mitään uusia hoitoja näköpiirissä? Ilmoittautumiset Olli Mäelle puhelin 0407300095 tai olli.maki(at)gmail.com 16.5.2025 mennessä. Toivotaan runsasta yleisöä kuuntelemaan hyvää luentoa!
LISÄTIEDOT
Olli Mäki 0407300095
PAIKAN TARKEMMAT TIEDOT
Elokuvateatteri KinoKyntäjä
JÄRJESTÄJÄ
Alavuden Seudun Sydänyhdistys Ry
Tietoa
Tukea
Liity jäseneksi
Yhteystiedot